freya_victoria (freya_victoria) wrote,
freya_victoria
freya_victoria

Слідкуйте за руками - 2

Колись писала пост про постійні змістові підміни при вживанні термінів "русские", "русскоязычные" и "граждане РФ", як взаємозамінних (якими вони, звичайно, не є).
Зараз мене допік "юго-восток".
Неймовірно бісить цей шизофренічний термін, який зараз вживають у подвійному сенсі:
1) говорячи про Донецьку та Луганську області, які більш-менш можна назвати південно-східними;
2) говорячи разом про південь та схід України (термін "Юго-Восточная Украина" я вважаю цілком штучним та неймовірно шкідливим конструктом). В другому випадку до складу "юго-востока" дивним чином потрапляє Одеса (південний захід) та Харков (північний схід).

Вживання одного терміну для позначення двох дуже різних сутностей, одна з яких (2 "південно-східні області") є частиною другої ("Юго-Восточной Украины" в сенсі "південь + схід), постійно використовується для змістових підмін. Коли кажуть про конфлікт на "юго-востоке", у людини, погано знайомої з географією, може скластися уявлення, що "пів-України у вогні", а коли кажуть про проросійські настрої на "юго-востоке", то з цього можна зробити висновок, що в Одесі, Дніпропетровську чи Запоріжжі російських окупантів будуть зустрічати хлібом та сіллю.
Слово - це зброя інформаційної війни. Слідкуйте за тим, які слова ви вживаєте, та які слова вживають ваші співбесідники. Наприклад, при використанні цього терміну завжди варто уточнювати, які саме території маються на увазі. Відповідь може вас здивувати.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 20 comments