freya_victoria (freya_victoria) wrote,
freya_victoria
freya_victoria

Гертруда Потоцька, з дому Комаровська


А чи знаєте ви що... Станіслав Фелікс Потоцький, той самий, що побудував для своєї дружини парк Софіївку під Уманню, був до Софії вже одружений. 
В юності він закохався в панну Гертруду Комаровську, але батьки його були проти цього шлюбу, бо вона була, бачте, бідна. Ну як бідна, бідна у порівнянні з магнатами Потоцькими - лише кількома селами володів її батько. 
Станіслав та Гертруда таки одружилися, таємно від його батьків, адже дівчина вже була вагітна. Коли старші Потоцькі про це дізналися, за їх наказом Гертруду викрали з дому її батьків. І вбили. Як саме - є різні версії. За версією Потоцьких, її задушили випадково - завалили перинами, щоб стримати крики, коли вона кликала на поміч, а потім труп кинули до ополонки. Суд дотримувався версії, що злочин було заплановано завчасно і що Гертруду втопили живцем, незважаючи на благання і крики.
Коли Станіслав Фелікс Потоцький дізнався про це, то намагався вкоротити собі віку, але його врятував джура.
Батьки Станіслава не понесли кари за злочин - не дожили до кінця суду, спочатку померла при нез'ясованих обставинах (можливо самогубство) матір, потім батько.
 
Ось так закінчився перший шлюб Станіслава "Щасливого" Потоцького.... А ви кажете, "Гра престолів", "Гра престолів"...
 
Tags: історія
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments