freya_victoria (freya_victoria) wrote,
freya_victoria
freya_victoria

Збірні числівники

"Як правило, слово "обоє" означає чоловіка і жінку. У Коцюбинського: "Обоє вони, і чоловік, і жінка, не були людьми лихими". Цей збірний числівник відмінюється за зразком числівника два: родовий - обох, давальний - обом, знахідний - обох, орудний - обома, місцевий - на обох. Рідше числівник обоє вживається, коли з певним родом не пов'язаний: "Слово, моя ти єдиная зброє, ми не повинні загинуть обоє" (Леся Українка).
Збірний числівник "обидва" вживаємо для позначення чоловічого і середнього родів - "і той і цей", "і те і це", "і один і другий": "по обидва боки вулиці", "в обидва кінці".
Числівник обидві поєднується з іменниками жіночого роду у значенні "і та і ця, і одна і друга": "обидві ноги", "обидві половинки дверей"."
 
Олександра Сербенська "Антисуржик"

Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Українські прислів'я і приказки

  Деякі прислів'я та приказки мають варіанти з маловідомими кінцівками, подекуди неочікуваними))) Можете спробувати вгадати :) "Язик доведе…

 • Аффтар (жжот): Arhistratig

  *** анфиса буферную зону имеет впереди себя что крайне затрудняет доступ к её загадочной душе *** ну да я обещал я помню но это же не прямо щас…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments