freya_victoria (freya_victoria) wrote,
freya_victoria
freya_victoria

Віктор Франкл "Людина в пошуках справжнього сенсу: Психолог у концтаборі"

Читаю зараз Віктора Франкла "Людина в пошуках справжнього сенсу: Психолог у концтаборі". Дуже вразила мене ця історія про те, чому він не збіг до Америки, хоча мав такий шанс:
"Читач може запитати мене, чому я не намагався втекти, що тримало мене, коли Гітлер окупував Австрію. Дозвольте мені відповісти, розповівши одну історію. Невдовзі перед тим, як Сполучені Штати почали брати участь у Другій світовій війні, мене запросили до Американського консульства у Відні - забрати імміграційну візу. Мої старенькі батьки були в захваті, оскільки сподівалися, що мені невдовзі дозволять залишити Австрію. Однак я завагався. На мене напосідало питання: чи можу я залишити моїх батьків на поталу долі, дозволити їм бути висланими, раніше чи пізніше, до концентраційного табору або навіть до так званого екстермінаційного табору? Чи зможу я взяти на себе таку відповідальність? Чи повинен я випестити дитя мого розуму, логотерапію, емігруючи на родючий грунт, де зможу написати свою книжку? Чи повинен я зосередитися на своїх обов'язках сина, дитини моїх батьків, і зробити все можливе, щоб захистити їх? Я розглядав проблему таким і сяким чином, але не міг знайти вирішення; це був різновид дилеми, що змушує людину благати "підказки з небес", як кажуть.
А тоді я помітив уламок мармуру, що лежав на столі у мене вдома. Я запитав батька про нього. Він пояснив, що знайшов цей камінчик на згарищі найбільшої Віденської синагоги, спаленої націонал-соціалістами, і взяв цей уламок додому, оскільки той був частиною таблички, на якій були записані Десять заповідей. На уламку збереглася позолочена гебрейська літера; батько пояснив, що ця літера означала одну із заповідей. Я жадібно запитав: "Яку саме?" Він відповів: "Шануй батька свого й матір свою, щоб довгими були дні твої на землі". Тієї миті я вирішив залишитися із моїми батьком та матір'ю, відмовившись від американської візи."
В його випадку обіцянка була виконана: його дні на землі були довгими, він прожив повних 92 роки (1905-1997).
Tags: литература
Subscribe

Posts from This Journal “литература” Tag

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments