freya_victoria (freya_victoria) wrote,
freya_victoria
freya_victoria

Помер Роберт Конквест – найвідоміший дослідник Голодомору

Originally posted by ekramarenko at Помер Роберт Конквест – найвідоміший дослідник Голодомору
Originally posted by podzvin_14 at Помер Роберт Конквест – найвідоміший дослідник Голодомору
У США у віці 98 років помер англо-американський історик Робет Конквест, який вивчав злочини комуністичного режиму в Радянському Союзі.

Він одним з перших ґрунтовно дослідив та описав Голодомор в Україні у книзі The Harvest of Sorrow – «Жнива скорботи». Його визначальною працею називають The Great Terror – «Великий терор», в якій Конквест описав сталінські чистки 1937-39 років.

За його підрахунками за часів Сталіна загинуло близько 20 мільйонів людей – в результаті голоду, через увязнення в таборах примусової праці, а також були страчені. Ця кількість кількаразово перевищує кількість жертв нацистського Голокосту.

2005 року президент Джордж Буш (молодший) відзначив досягнення історика Конквеста «Медаллю свободи» – найвищою цивільною нагородою у Сполучених Штатах.
Дізнавшись про справжні дії комуністичної влади він присвятив ціле життя викриттю жахів радянської влади

​​Згодом Конквест отримав нагороду від України – орден Ярослава Мудрого п’ятого ступеню.

Повна назва книги Роберта Конквеста про український Голодомор перекладається «Жнива Скорботи – Радянська колективізація та терор голоду». Вона побачила світ 1986 року.

За словами автора, написати про замовчуваний Голодомор його спонукала допитливість притаманна йому як історику.

«Ця трагедія була забута багатьма. Багато людей її замовчували, поміж яких були інтелектуали, академіки. Її тримали подалі від людського ока. Я ж дуже допитливий і знайшов кілька страшних документів. Працювати над цією темою було одночасно моторошно і цікаво. Мені захотілося більше дізнатися про голодомор. Я думаю все що я зробив так це написав про голодомор чітко і у повному обсязі. Так, щоб ніхто не міг серйозно заперечити його», – сказав Роберт Конвест в інтерв'ю Голосу Америки після тримання української нагороди 2006 року.

У колишньому Радянському Cоюзі його праці були заборонені.

Роберт Конквест у юності був завзятим більшовиком - комуністом і 1937 року поїхав у Радянський Союз, щоб на власні очі побачити комуністичний експеримент.

Але дізнавшись про справжні дії комуністичної влади, він присвятив ціле життя викриттю жахів радянської влади.

Роберт Конвест народився 15 липня 1917 р. і помер 3 серпня 2015 р

http://ukrainian.voanews.com/content/robert-konkwest/2901081.html
Tags: історія
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Українські прислів'я і приказки

  Деякі прислів'я та приказки мають варіанти з маловідомими кінцівками, подекуди неочікуваними))) Можете спробувати вгадати :) "Язик доведе…

 • Аффтар (жжот): Arhistratig

  *** анфиса буферную зону имеет впереди себя что крайне затрудняет доступ к её загадочной душе *** ну да я обещал я помню но это же не прямо щас…

 • Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments