freya_victoria (freya_victoria) wrote,
freya_victoria
freya_victoria

Статеві відмінності у мозку

Головні структурні відмінності між мізками чоловіків та жінок, що на цей час виявлені, є такими:

 • Ядро гіпотоламусу INAH3, у медіальній преоптичній зоні (medial preoptic area), в середньому у 2,5 рази більше у чоловіків, ніж у жінок. Це ядро відповідає за типово чоловічу сексуальну поведінку. Воно містить більше клітин, що чутливі до андрогенів (чоловічих гормонів), ніж будь-яка інша частина мозку. Деякі дослідження виявили у жінок кореляцію між напористою та надмірною гетеросексуальною сексуальною поведінкою та малими грудями, низьким голосом, акне та гірсутізмом (надмірним оволосінням). Ці фізичні характеристики зазвичай свідчать про надзвичайно високий рівень андрогенів, і ймовірно, що поведінка цих жінок обумовлена тим, що їхні гормони стимулюють INAH3.

 • Мозолисте тіло (corpus callosum) - група тканин, через яку спілкуються півкулі мозку - відносно більша у жінок, ніж у чоловіків. Так само і передня комісура - більш примітивний зв'язок між півкулями, що зв'язує лише несвідомі області півкуль.
  Це може пояснити, чому жінки здаються більш свідомими щодо власних та чужих емоцій, ніж чоловіки - емоційно чутлива права півкуля здатна передавати більше інформації аналітичній, лінгвістично обдарованій лівій стороні. Це також може дозволяти більш ефективно включати емоції до процесів мовлення та мишлення. Жінки також мають більше тканини у проміжній масі (massa intermedia), що з'єднує дві половини таламусу.

 • Чоловіки втрачають тканину мозку у процесі старіння швидше, ніж жінки, і загалом вони втрачають її більше. Чоловіки особливо схильні до втрати тканини у лобних (frontal) та скроневих (temporal) долях. Ці області пов'язані з мисленням та почуттями, і втрата цих тканин може спричинювати дратівливість та інші зміни особистості. Жінки схильні втрачати тканини у гіпокампу (hippocampus) та тім'яній (parietal) зоні. Ці частини більш пов'язані з пам'ятью та зорово-просторовими здатностями, тому жінки з більшою ймовірністю, ніж чоловіки, по мірі старіння будуть мати складнощі з запам'ятовуванням різних речей та пошуком шляху.
  Нейровізуалізаційні дослідження свідчать, що чоловіки та жінки також по-різному використовують свій мозок. При виконанні складних розумових завдань жінки схильні використовувати обидві сторони мозку, щоб розв'язати задачу, у той час як чоловіки часто використовують лише одну частину, яка безпосередньо відповідна за це. Такий шаблон активності дозволяє припустити, що в певному відношенні жінки мають більш широкий погляд на життя, враховуючи більше аспектів ситуацій в процесі прийняття рішень, наприклад. Чоловіки, з іншого боку, більш зфокусовані.


Переклад з книжки "Mapping the Mind" by Rita Carter
Tags: мої переклади
Subscribe

 • Ужгородський замок

 • Як вважаєте, що це?

  Йдемо містом, в стіні - двері, невеликі, менше людського зросту. Відчиняю, а там - туалет. Охайний, є вода. Безкоштовний. Найдивніший громадський…

 • Ужгородський ботанічний сад

  В перший день було зачинено, бо працює до 16-ї. Я вже збиралася лізти через паркан :) Лавровишня Барбарис Теж барбарис

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments