freya_victoria (freya_victoria) wrote,
freya_victoria
freya_victoria

Порадили мені книжку Міріам Адахан "Аеробіка духа". Як зразок вдалої інтеграції давньої мудрості та сучасной психологічної науки (бо авторка - докторка психологій та водночас релігійна єврейка) :)
Ну що сказати, мабуть, для релігійної єврейки сказати "не-подумайте-я-не-феміністка, але сенс життя не має бути лише в шлюбі, хоча це і ідеальний стан", це вже дуже сміливо, може, для своєї цільової аудиторії вона відкриє нові обрії... Але я звикла до трохи більш просунутої філософії. Так що не зацінила я давню мудрість :)

Але принаймні одній думці ставлю великий лайк:
"Избегайте мыслей: «Кто-то мог бы любить меня больше, если бы захотел». Это не так. Он может быть просто не способен на это. «Если я был бы более совершенным, более собранным, я бы заслужил такую любовь. Раз я не обладаю этими качествами, я не заслуживаю любви»,— думаете вы. Но это неправда. Неподдельная любовь не нуждается в доказательствах вашего совершенства."

Корисна думка, бо часто психологи люблять казати щось на зразок: "шукай причину в собі, що ти робиш не так". Зрозуміло чому: бо себе ми здатні змінити, а от інших - ні. Але від цієї здравої ідеї надто легко перейти до марних самозвинувачень.
Адже ж не все від нас залежить... Інколи причина зовні, банан - це просто банан, а цеглина падає з даху просто тому, що так трапилось, а не тому, що ми "зробили щось не те". Тобто, не завжди треба шукати причину в собі. Трапляється, що вона в інших
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments